Translate

10 października 2014

Dziś na stole DIY ... na Dzień Nauczyciela.

mj | 20:00
Dzień Nauczyciela blisko. 
Tradycyjnie z tej okazji kupuje się składkowe kwiaty lub czekoladki dla nauczycieli. A ja mam pomysł, jak ogarnąć temat inaczej, taniej i z ... fantazją.
Zamiast chodzić po szkole i szukać nauczycieli, aby wręczyć im klasowe kwiaty - można zanieść do pokoju nauczycielskiego kosz z życzeniami od klasy, a w nim ...

Dziś na stole ... DIY.
Pomysł prosty i znany, ale przy odrobinie polotu można na jego bazie wyczarować dowcipny prezent dla pedagogów.

DOPALACZE DLA NAUCZYCIELI :)

Do wykonania potrzeba: około 50 sztuk małych ciastek/cukierków/czekoladek (ja kupowałam ciastka cynamonowe w pudełku za ok. 10 zł), przezroczysta folia do kwiatów (w kwiaciarni za kilka złotych) lub jakikolwiek papier, serwetki, kawałki bibuły czy materiału (cokolwiek do zawijania), ozdobne sznureczki (wstążeczki rafia, tasiemki), papier do zrobienia przywieszek, coś do pisania lub komputer i drukarka, naczynie (kosz, pudełko, taca, torba papierowa) i bardzo ważne ... zapał twórczy :)

Wykonanie: Każde ciasteczko/cukierek/czekoladkę zawijamy w papierek i obwiązujemy wstążką (tym, co mamy), wypisujemy ręcznie lub drukujemy z komputera przywieszki z pasującym do okazji tekstem, wkładamy gotowe zawiniątka do naczynia, dopinamy kartkę z ogólnymi życzeniami (najlepiej dowcipnymi nawiązującymi do treści na przywieszce).
I gotowe :)

Pomysł banalny, ale - przy odpowiedniej oprawie - prezent "niebanalny" i ... ekonomiczny. Koszt wykonania to około 25-30 zł do podziału na klasę, a więc wydatek na ucznia to ok. 1 zł.
A ... efekt murowany. Clou atrakcji to oryginalny, dowcipny pomysł. Obdarowani nauczyciele będą zaskoczeni, rozweseleni i na pewno zapamiętają darczyńców pozytywnie. 


Poniżej przywieszki do pobrania.
Kliknij na zdjęcie prawym klawiszem myszy, zapisz grafikę na swoim komputerze i ... drukuj :)

Tu pokazuję dopalacze dla nauczycieli, ale - oczywiście - teksty trzeba dopasować do wieku uczniów. Można też na przykład zrobić ciasteczka z wróżbą (też można twórczo poszaleć), eliksir młodości czy długowieczności albo jeszcze coś innego, co przyjdzie nam do głowy. A same dopalacze ... mogą być nie tylko dla nauczycieli, np. dla szefa :)
W klasie mojego syna, pomysł ten wykorzystywaliśmy wiele razy, przy rożnych okazjach. Na Dzień Nauczyciela, Andrzejki, Halloween, Dzień Kobiet, Święta ... Tylko tekst się zmieniał. Naprawdę robi wrażenie.
Tanio, roboty niedużo i - przy okazji - świetna zabawa w skojarzenia :) 
Uważam, że to bardzo fajny patent, do wykorzystania również na "domowym podwórku". Może na przykład "gadżety na Nowy Rok" dla uczestników domowej imprezy sylwestrowej (już niedługo!)?

Mnie się podoba :)
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Jakiś komentarz?... Zachęcam :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Wariacje wokół stołu ... © 2013. All Rights Reserved | Powered by-Blogger

Distributed By-Blogspot Templates | Designed by-Windroidclub