Translate

1 lutego 2015

Dziś na moim stole... zapowiedź wiosny, hiacynt.

mj | 20:35
Według zapowiedzi pogodowych zima jeszcze nie odpuściła, a aura - przynajmniej u nas w Warszawie - zdaje się to potwierdzać. 

Niemniej wiosna coraz bliżej:)

Mnie już powoli w duszy gra. Zima w tym roku już mnie nie interesuje :) 

Dziś na moim stole... zapowiedź wiosny. 
HIACYNT ...

Na razie w pąkach, ale lada dzień mam nadzieję zobaczyć jego - zgodnie z zapowiedzią na metce - fioletowe kwiaty, które w połączeniu z pięknym zapachem wprowadzą wiosnę do naszego domu :)


Chcąc się dowiedzieć - w necie - czegoś na temat pielęgnacji hiacyntów, natrafiłam na informację, że istnieje mit dotyczący tych kwiatów. 


Smutna to legenda, zgodnie z którą nazwa kwiatu pochodzi od mitycznego króla Sparty Amyklasa. Słynął on z niezwykłej urody i był ulubieńcem bogów. Apollo lubił dla zabawy rzucać z Amyklasem dyskiem. Pewnego dnia, zazdrosny o urodę Amyklasa Bóg wiatru Zefir, skierował dysk w jego stronę i śmiertelnie go zranił. Z krwi Amyklasa wyrósł przepiękny kwiat. Apollo nazwał go Hiacyntem.I tak... dziś możemy cieszyć nasze oczy tymi pięknymi kwiatami :)9 komentarzy:

 1. Naprawdę tak wiosennie się tu zrobiło :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję za odwiedziny i ... zapraszam ponownie :)

   Usuń
 2. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo podoba mi się porcelanowy ptaszek, który pięknie pasuje do naturalnej i już wiosennej kompozycji :) Ja lubię wszelkie ptaszki, ostatnio na swoim blogu pokazałam swoje ptaszki jeszcze w zimowej aranżacji. Pozdrawiam i zapraszam do mnie na bloga !

  OdpowiedzUsuń
 4. Dziękyję :) No pyaszki to ja też lubię, świetny motyw dekoracyjny. Zapraszam ponownie, a tymczasem... ruszam do Ciebie :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Dla mnie hiacynty to również kwiaty, które są zapowiedzią wiosny...i za to je uwielbiam:))) Też już zima interesuje mnie coraz mniej, choć jeszcze potrafię się nią zachwycać:)))
  Pozdrawiam Cię serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję za odwiedziny i zapraszam ponownie :)

   Usuń
 6. Dziwna ta mito-bajka :) Moje hiacynty porosły jak dzikie! Nie są tak ładne jak u Ciebie...ale za to prześlicznie pachną :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No, pieknie pachną, to prawda :)

   Usuń

Jakiś komentarz?... Zachęcam :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Wariacje wokół stołu ... © 2013. All Rights Reserved | Powered by-Blogger

Distributed By-Blogspot Templates | Designed by-Windroidclub